Časté otázky

Co je Oven-Baked Tradition™?


Oven-Baked Tradition™ je kompletní řada přírodních krmiv připravovaných pečením v peci. Jde o krmivo, které je zdravé, holistické, chutné, lehce stravitelné a obsahuje všechny potřebné živiny pro dobré zdraví Vašeho domácího mazlíčka. Je to vynikající krmivo, které pomáhá Vašemu mazlíčkovi cítit se dobře a žít zdravý život. Oven-Baked je to správné krmivo.


Kdo vyrábí produkty Oven-Baked Tradition™ ?


Krmiva Oven-Baked Tradition™ jsou vyráběny v Kanadě firmou Bio Biscuit Inc. Celý výrobní proces probíhá v našem závodě v Quebecu, což zaručuje jistotu kvality výroby.
* Tradiční pec na pečení je vlastnictvím společnosti Bio Biscuit Inc.


Co znamená holistické ?


Holismus je filozofie celistvosti. Jde o krmiva, která neobsahují žádné umělé konzervační látky, mají vysoký obsah masa a při jejich výrobě byly použity jen přírodní ingredience. Krmiva obsahují vše co zvíře potřebuje pro zdravý život a navíc jsou chutná.


Jaká je trvanlivost krmiv Oven-Baked Tradition™ ?


Minimální doba zachování kvality krmiv Oven-Baked Tradition™ je 18 měsíců, Na každém balení je vyznačeno datum minimální trvanlivosti. Toto datum zaručuje zachování čerstvosti a kvality krmiva.


Jaké jsou výhody krmiv Oven-Baked Tradition™ ?


Produkty Oven-Baked Tradition™ jsou ideální pro všechna plemena psů a koček všech velikostí a ve všech životních stadiích. Naše receptury neobsahují žádnou z následujících složek : hovězí produkty, vedlejší živočišné produkty, umělé příchutě nebo barviva, etoxychin (EQ), BHA / BHT, kukuřice, pšenice, sójové bílkoviny nebo trans-tuky. Krmiva Oven-Baked Tradition™ jsou hutnější v porovnání s jinými krmivy na trhu. Výsledkem je nižší krmná dávka a lepší stravitelnost. Omega 3 a 6 jsou přítomny ve všech našich recepturách. Všechny zrniny jsou drceny v našem výrobním závodě několik minut před pečením. To nám umožňuje mít plnou kontrolu nad výrobkem, který vyrábíme a zaručit čerstvost a kvalitu živin.


Jaký je rozdíl v přípravě krmiva pečením v peci a extrudací ?


Proces pečení v peci má několik výhod. Proces pomalého pečení ve srovnání s rychlou extruzí trvá desetkrát déle. Pomalé pečení umožňuje snadné trávení při současné ochraně integrity tím, že zachovává přirozenou vůni a chuť. Také nám umožňuje přidávat do receptur víc čerstvého masa, čehož výsledkem je lahodné a lehce stravitelné krmivo. Extrudace je proces, který využívá vysoké teploty a vysoký tlak. To negativně ovlivňuje obsah vitamínů, které jsou citlivé na vysoké teploty.


Odkud pocházejí jednotlivé ingredience ?


Všechny použité suroviny pocházejí ze Severní Ameriky, s výjimkou jehněčího masa, které pochází z Nového Zélandu.


Je maso použito při výrobě z kontrolovaných zdrojů ?


Všechno použité maso pochází ze závodů, které zpracovávají maso pro lidskou spotřebu a všechno maso před výrobou je konzumovatelné člověkem.


Pocházejí všechny složky krmiva z kontrolovaných zdrojů ?


Při dopravení do našeho závodu se ze všech přivezených surovin odebírají vzorky a porovnávají se s retenčními vzorky. Osvědčení o analýze (COA), které je provázejí jsou taktéž schváleny našim oddělením kontroly kvality. Testy kvality se dělají v našich laboratořích. Děláme všechno pro to abychom zajistili bezpečné produkty pro Vašeho domácího mazlíčka.


Je čerstvé vykostěné kuřecí, jehněčí a rybí maso skutečně nejhlavnější složkou i po procesu pečení ?


ANO! V našich recepturách používáme dostatek skutečného masa, takže kuře, ryba, nebo jehněčí zůstává první složkou každé z našich receptur a to i po procesu pomalého pečení v peci.


Když při výrobě používáte tolik čerstvého masa, že i po pečení v peci zůstává maso první nejdůležitější složkou, proč je potom obsah bílkovin jen 22% ?


Děláme vše pro to, aby v našich produktech byly použity nejkvalitnější bílkoviny a aby byly snadno stravitelné. Některé konkurenční produkty mohou obsahovat vyšší hodnoty bílkovin, tyto však nemusí být dostatečně kvalitní, nebo nemusí být živočišného původu. Nadměrné množství bílkovin v krmivu může být ke škodě (např. může docházet k poškození ledvin). Krmiva musí obsahovat vyvážený poměr základních živin, ke kterým i bílkoviny patří.


Proč je potřebné do krmiv pro psy a kočky přidávat i ovoce a zeleninu ?


Ovoce a zelenina je bohatá na vitamíny, minerální látky a přírodní antioxidanty. V neposlední řadě jsou důležité pro svůj obsah vlákniny.


Odkud pochází rybí maso ?


Rybí maso pochází ze sleďovitých ryb. Je přirozeným zdrojem vápníku a fosforu. Obsahuje prospěšné výživné prvky potřebné k optimálnímu zdraví psů a koček Je i dobrým zdrojem nenasycených mastných kyselin omega 3 a 6.


Jsou použité ryby kontrolované, jestli se v nich nenachází zvýšený obsah těžkých kovů nebo rtuti ?


Naši dodavatelé ctí a dodržují Kanadské předpisy a pravidelně kontrolují množství těžkých kovů v rybách.


Co je extrakt z Yucca schidigera a proč je dobrý ?


Jde o výtažek z kaktusovité rostliny Yucca a pomáhá snižovat zápach stolice.


Vyrábějí se všechny receptury podle pravidel AAFCO ?


Ano, všechny naše receptury pro psy i kočky jsou vytvořeny podle požadavků AAFCO.


Kolik masa obsahují receptury?


Obsah masa je více než 50%.


Proč se do receptur přidávají mušle ?


Mušle jsou zdrojem taurinu. Taurin je neesenciální aminokyselina důležitá ke správnému vývoji nervového systému a oční sítnice.


Je v recepturách složka, která pochází z Číny ?


Žádná z použitých složek nepochází z Číny, i pytle jsou vyrobeny v USA.


Jaký je obsah popelovin ?


Obsah popela se pohybuje mezi 1,75 as 2,25%.